Strona główna

Wycieczka do Wenecji

Drukuj PDF

wenecja

Wycieczka do Wenecji, Biennale!!!
przygotowana dla studentów Grafiki
Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie
TERMIN: 05-11.07.2013 r.

PROGRAM:
1. (05.07, piątek) Zbiórka o godz. 1600 na parkingu przed Pałacem Kultury w Warszawie od strony Kinoteki. Pakowanie autokaru i wyjazd na noc przez Czechy i Austrię do Włoch.

2. (06.07, sobota) Przyjazd około południa do Lido di Jesolo koło Wenecji. Zakwaterowanie w hotelu (pokoje 2-4 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym). Odpoczynek po podróży, ewentualnie plażowanie, kąpiel w morzu lub spacer po tym znanym północnoadriatyckim kurorcie. Nocleg.

3. (07.07, niedziela) Śniadanie. Przejazd do Wenecji. Całodzienne zwiedzanie miasta (przejazd tramwajem wodnym Canale Grande, kościół Santa Maria della Salute, Gallerie dell’Accademia, plac Św.Marka, bazylika Św.Marka, Pałac Dożów z tzw. „mostem westchnień" i więzieniem, kościół Santa Maria Gloriosa dei Frari, most Rialto). Powrót do Lido di Jesolo. Nocleg.

4. (08.07, poniedziałek) Śniadanie. Przejazd do Punta Sabioni i rejs tramwajem wodnym do Wenecji. Całodzienny pobyt w historycznej części miasta przeznaczony na dalsze zwiedzanie (np. Collezione Peggy Guggenheim, collection de Francois Pinault), indywidualne zwiedzanie, zakup pamiątek, itp. Powrót tramwajem wodnym do Punta Sabioni i do Lido di Jesolo. Nocleg.

5. (09.07, wtorek) Śniadanie. Przejazd do Punta Sabioni i rejs tramwajem wodnym na Biennale Sztuki w Wenecji. Całodzienny pobyt na terenie Biennale. Powrót tramwajem wodnym do Punta Sabioni i do Lido di Jesolo. Nocleg.

6. (10.07, środa) Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i pakowanie autokaru. Przejazd do Punta Sabioni i rejs tramwajem wodnym do Wenecji. Dalszy pobyt na Biennale Sztuki, indywidualne zwiedzanie, czas na posiłek we własnym zakresie itp. Powrót tramwajem wodnym do Punta Sabioni i wyjazd na noc do kraju.

7. (11.07, czwartek) Postój na posiłek we własnym zakresie po przekroczeniu granicy polskiej. Przyjazd do Warszawy przed Pałac Kultury w późnych godzinach popołudniowych.

CENA: 1130 zł

obejmuje:
- autokar turystyczny (klimatyzacja, WC, DVD, barek) do dyspozycji na całej imprezie wraz z
obsługą dwóch kierowców,
- wszelkie opłaty komunikacyjne (autostrady, parkingi, opłatę wjazdową do Wenecji, itp.),
- bilety na tramwaje wodne,
- noclegi (jak w programie),
- śniadania (jak w programie),
- ubezpieczenie TU SIGNAL IDUNA w wariancie „TRAVEL”, zakres „standard”, wersja: koszty
leczenia za granicą – do kwoty 10.000,- €; następstwa nieszczęśliwych wypadków i z tyt. śmierci
– do kwoty 15.000,- zł; bagaż – do kwoty 1.000,- zł; bez opcji dodatkowych (zgodnie z warunkami
ogólnymi dostępnymi w biurze, u organizatorów i u pilota grupy),
- opiekę merytoryczną podczas zwiedzania Wenecji,
- opiekę pilota-przewodnika podczas całej imprezy.

UWAGI:

1. Niezbędnym do uczestnictwa w wycieczce jest ważny dowód osobisty lub paszport.

2. Prosimy o poinformowanie przed wyjazdem o ewentualnych dolegliwościach i używaniu indywidualnych lekarstw oraz zabraniu ich we własnym zakresie w oryginalnych opakowaniach.

3. Ponieważ do Lido di Jesolo jest około 20 godziny jazdy, a nie przewidujemy po drodze dłuższych postojów poza technicznymi (tankowanie, zmiana kierowców), prosimy o zabranie w rozsądnych ilościach prowiantu na drogę.

4. W hotelu mamy pokoje bez klimatyzacji. Klimatyzację można wykupić indywidualnie na miejscu w cenie 10 € za pokój na dzień. Ponieważ zdecydowaną większość dnia będziemy poza hotelem wykupywanie klimatyzacji wydawało nam się niecelowe.

5. W trakcie pobytu we Włoszech mamy tylko śniadania. Prosimy więc o ewentualne zabranie takiego suchego prowiantu, który przetrwałby przez kilka dni w dosyć wysokich temperaturach lub kieszonkowego na zakup prowiantu w marketach w Lido di Jesolo bądź posiłki w licznych tam barach i restauracjach.

6. Wycieczka jest imprezą o charakterze przede wszystkim poznawczym i temu celowi będzie podporządkowany jej program. Ponieważ program jest bardzo bogaty wydaje nam się niezbędne zabranie notesu i przyborów do pisania celem robienia notatek.

7. Podana cena wycieczki nie obejmuje wstępów do zwiedzanych obiektów. Wiele odwiedzanych miejsc można wystarczająco poznać nie wchodząc do wnętrz. Równocześnie we Włoszech jest rozbudowany system różnego rodzaju zniżek (np. sezonowych, dla studentów). Nasze doświadczenie pokazało, że należy liczyć się tu z różnego rodzaju niespodziankami w tym zakresie i to w obie strony. Do tego różnie młodzież jest traktowana (w sensie opłat za wstępy) w obiektach sakralnych. Tak więc nie jesteśmy w stanie określić ile dokładnie będzie potrzebne pieniędzy na ten cel. Dla sprawnego zakupu biletów i uzyskiwanie ewentualnych zniżek grupowych, prosimy o zdeponowanie u pilota wycieczki kwoty 70 € przeznaczonej na wspólne zwiedzanie. Kwota ta będzie rozliczona ostatniego dnia pobytu w Wenecji.

8. Kieszonkowe prosimy zabrać w euro oraz niewielkie w złotówkach na posiłek w drodze powrotnej po przekroczeniu polskiej granicy.

9. Włochy, zwłaszcza w miejscach turystycznych, są znane z licznych kradzieży. Należy zabezpieczyć się przed utratą dokumentów i pieniędzy przygotowując odpowiednio ukryte torebki bądź kieszonki zabezpieczające.

10. W terminie wycieczki należy liczyć się we Włoszech z wysokimi temperaturami. Prosimy więc o zabranie odpowiedniej odzieży, a także środków zabezpieczających przed nadmiernym nasłonecznieniem (nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne, kremy zabezpieczające itp.). Równocześnie przypominamy, że do wielu obiektów sakralnych nie można wchodzić z odkrytymi zarówno ramionami jak i kolanami.

11. Ze względu na konieczność dokonania przedpłat w miejscach noclegowych i dla zabezpieczenia się przed wahaniami kursu euro przyjęto następujący harmonogram minimalnych wpłat:
- przy zapisie (do 20.04.2013 r.) – 300,- zł,
- do 31.05.2013 r. – do kwoty 700,- zł,
- do 25.06.2013 r. – pozostała kwota.
Wpłaty można dokonywać gotówką u organizatorów wycieczki lub na konto podane w nagłówku niniejszej
ulotki z dopiskiem „Wenecja”

12. Rezygnacja z wycieczki może spowodować potrącenie kwoty związanej z poniesionymi dotychczas kosztami niemożliwymi do odzyskania. Nie dotyczy to przypadku wprowadzenia na swoje miejsce kogoś innego lub zapisania się na wycieczkę po dniu rezygnacji dodatkowej osoby.

 

Biuro Turystyki - Alstur
ul. Kaden-Bandrowskiego 7/14, 01-494 Warszawa (Poland)
tel./fax: +(48)22 6388179, GSM: +(48)602 356339 e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , www.alstur.pl
Nr w CEOiPT: 743, NIP: 527-016-49-61, Regon: 009911140
BANK: PKO BP SA nr (PL) 83 1020 1097 0000 7302 0002 3473

Poprawiony ( piątek, 24 maja 2013 10:22 )  

Studia II stopnia

Translate

Polish English French German Russian