Projekcja filmu w Muzeum Plakatu w Wilanowie

film-wilanowZapraszamy do Muzeum Plakatu w Wilanowie na projekcję filmu pt. „Druga strona plakatu
Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserem – Marcinem Latałło
Wstęp wolny!
Piątek, 28 czerwca 2013, godz. 18. 00
Druga Strona Plakatu, 2010, reż. Marcin Latałło

Produkcja: Studio filmowe Kalejdoskop, TVP, Narodowy Instytut Audiowizualny
Producenci: Wojciech Szczudło, Witold Będkowski

Zapraszamy na projekcję pierwszego filmu dokumentalnego o Polskiej Szkole Plakatu - jednym z najważniejszych zjawisk w historii plakatu, a także jednym z najciekawszych fenomenów sztuki XX wieku. W powojennej Polsce, plakat był nie tylko najlepszą formą przekazu, ubarwiającą pejzaż podnoszących się z upadku polskich miast, ale też tym medium, które wzniosło się na wyżyny artystyczne, niespotykane nigdzie indziej na świecie. Twórca filmu – Marcin Latałło tak uzasadnia wybór tematu: Polskie plakaty przekładały sztukę nad komercję. Ujmowały esencje danego zjawiska - filmu, sztuki teatralnej, wystawy, wydarzenia sportowego albo politycznego - w jednym ikonicznym obrazie. Z dzisiejszej perspektywy, Polski Plakat opowiada historię powojennej Polski i relacje artystów z władzą.

Marcin Latałło (ur. 1967) - twórca filmów dokumentalnych, scenarzysta i tłumacz. Ukończył historię sztuki na Sorbonie w Paryżu i studia na wydziale reżyserii filmowej w F.E.M.I.S. również w Paryżu. Współpracował ze znanymi reżyserami, jak: Andrzej Wajda, Krzysztof Kieślowski, czy Agnieszka Holland. Reżyser licznych filmów dokumentalnych, m. in.: Druga Strona Plakatu, Moja Ulica, Nowy Sen – Krzysztof Warlikowski.

Poprawiony ( czwartek, 27 czerwca 2013 21:46 )