Strona główna

Piękne kłamstwa VII – Magia światła

Drukuj PDF

noc-muzeow-2014Piękne kłamstwa VII – Magia światła
Instalacje świetlne, działania interaktywne
Ogrody Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie
17 maja, 20.00 – 24.00, w ramach Nocy Muzeów

13 artystów zaprezentuje instalacje związane ze światłem z użyciem zarówno tradycyjnych mediów jak i najnowszych technologii. Widzowie zobaczą neon zaprojektowany specjalnie na ten wieczór przez Jarosława Perszko, interaktywne świetliste owoce Pawła Dudko, magiczne instalacje Joanny Krzysztoń i promieniujące obrazy Elizy Nadulskiej. Grzegorz Rogala pokaże nam, co widać po drugiej stronie globu, czyli Antypody, a spośród drzew wyłoni się podglądające nas Oko autorstwa Zuzanny Sadowej. Na stawie zapłonie instalacja Wacława Ostrowskiego. Widzowie będą też mogli obejrzeć filmy Ignacego Skwarcana, świetlną instalację Myekrany Dawida Szafrańskiego, balansującą instalację - wagę Jacka Jagielskiego i termowizyjne projekcje Rocha Forowicza, który właśnie realizuje doktorat na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Z ogrodowych krzewów wychylą się kogut i sroka Camilli Rosberg, wszyscy będziemy mogli odpocząć na złocistej ławce Dariusza Skwarcana i wziąć udział w akcji Poczekaj! Mam dla ciebie wiersz Jacka Bąkowskiego.

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Piękne Kłamstwa odbywa się od 7 lat tradycyjnie w Noc Muzeów w ogrodach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie. Poprzednie edycje zaowocowały wystąpieniami kilkudziesięciu polskich i zagranicznych artystów z Norwegii, Finlandii, Francji, Szwajcarii, Ukrainy i Niemiec, którzy podejmowali w swoich działaniach różnorodne tematy odnoszące się, na przykład, do problemu kondycji i miejsca twórcy w dzisiejszym świecie, do marzeń, ekonomii, polityki, filozofii, feminizmu, mody czy komunikacji międzyludzkiej. Występowali w nich wybitni twórcy, tacy jak Janusz Bałdyga, Ryszard Ługowski, Jan Mioduszewski, jeden z najlepszych artystów norweskich, Kurt Johanessen, ale także młodzi artyści, związani z warszawską Akademią Sztuk Pięknych.

Noc-muzeow-2014-PK VII

 

Kuratorką wydarzenia jest historyczka i krytyczka sztuki, Eulalia Domanowska. Festiwal Piękne Kłamstwa organizuje Galeria XX1 i Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie.

Poprawiony ( wtorek, 13 maja 2014 08:34 )  

Studia II stopnia

Translate

Polish English French German Russian