Strona główna Kadra mgr Sebastian Nowak

mgr Sebastian Nowak

Drukuj PDF

Sebastian-Nowak

Od najmłodszych lat przejawiałem zainteresowanie do technicznych dziedzin życia szczególnie związanych z działaniem otaczających mnie przedmiotów, mechanizmami z czasem konstruowaniem, wymyślaniem, designem.

Początkowo moja pasja tworzenia znajdowała upust w postaci rysunków, sklejanych modeli itp. , które z czasem odeszły w niepamięć na rzecz wirtualnego świata.
Był to pierwszy kontakt z grafiką komputerową, rozpoczynając w szkole podstawowej od Amigi i słynnego wtedy Deluxe Paint, poprzez pierwszego PC i programy do grafiki 3D takie jak Lightwave czy TrueSpace 3D i w rezultacie kończąc na 3D Studio, które towarzyszy mi do dnia dzisiejszego przez ponad 12lat. Właściwie od samego początku mojej przygody z 3D zaczęły się pierwsze komercyjne zlecenia, stało się to więc moim sposobem na zarabianie i do chwili obecnej pracuję jako freelancer. Używam 3D Studio Max jako podstawowego narzędzia, praktycznie codziennie, wspomagając się czasami Zbrushem i innymi pomocnymi nowinkami w zakresie grafiki 3D, dodatkowo kolejnym nieodłącznym programem stał się Photoshop oraz inne aplikacje z pakietu Adobe.
Moja edukacja nigdy nie wiązała się z wykonywanym przeze mnie zawodem, jednak dała mi wiedzę i wyobrażenie na temat otaczających nas przedmiotów, ich metod i technik wytwarzania, różnych rodzajów, własności i wytrzymałości materiałów, rysunku technicznego, narzędzi i wreszcie programów komputerowych wykorzystywanych w ich konstrukcji. Skończyłem technikum o profilu Budowa Maszyn oraz studia magisterskie w zakresie Edukacji Techniczno-Informatycznej. Jako dopełnienie studiowałem również na kierunku grafiki komputerowej w trybie podyplomowym na WIT.
Jeśli więc chodzi o portfolio w grafice 3D to jestem samoukiem, a swoją karierę zawodową zaczynałem od branży reklam, pomocy w wizualizacjach architektonicznych, wykonywaniu modeli do krótkich animacji, ostatecznie skupiając się głownie na mniej stresującej branży gier wideo. Praca z grafiką 3D od zawsze była dla mnie przyjemnością i wyzwaniem, rzadko dawała powody do narzekań lub nudy jednak nie traktuje jej jako ostatecznego przystanku i cały czas rozwijam zakres swoich umiejętności w dążeniu do realizacji marzeń.

Przedmioty realizowane na kierunku Grafika: Grafika 3D

Galeria

Poprawiony ( piątek, 08 marca 2013 19:00 )  

Studia II stopnia

Translate

Polish English French German Russian

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości