Strona główna Kadra mgr Maciej Stępiński

mgr Maciej Stępiński

Drukuj PDF

Maciej-Stepinski

Artysta interdyscyplinarny (fotografia, rysunek, wideo, instalacje, malarstwo). W 1999 dyplom na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W latach 2000-2002 rezydencja/stypendium w École Nationale Supérieure de la Photographie w Arles.

We Francji Stępiński rozpoczął cykl antydokumentalnych, modyfikowanych cyfrowo zdjęć i filmów wideo podkreślający zdehumanizowaną infrastrukturę autostrad. Prace Stępińskiego pokazywane były na wystawach sztuki współczesnej m.in. w Polsce, Francji, Hiszpanii, Anglii, USA, Kanadzie, w Chinach. Serie fotografii, obrazów, wideo realizował na rezydencjach i stypendiach m.in. w Wiedniu, Lindre-Basse (Lotaryngia), Los Angeles.

W latach 2000-2007 mieszkał we Francji. W 2007 wrócił do Warszawy gdzie mieszka i pracuje obecnie. Fotografuje anonimową architekturę Powiśla ('Backstage' - wystawa w CSW Zamek Ujazdowski, 2008). „Warsaw City Tennis Clubs" to seria cibachromów przedstawiająca stołeczne kluby sportowe (Kordegarda 2009). Aktualnie Maciej Stępiński pracuje nad projektem Afryka 1961-2011 - analizuje i odtwarza archiwa swojego dziadka podróżnika. Najnowsze prace powstały w Maroko (udział w wystawie w Cassablance 2010), a ostatni projekt fotograficzny p.t. 'Go with peace', który powstał w Izraelu w 2008 roku a został nagrodzony przez Mecene du Sud we Francji w 2011.

Od 2003 roku prowadzi plenerowe warsztaty fotograficzne i wideo w Polsce, Szwajcarii, Niemczech i we Francji m.in. podczas Międzynarodowego Festiwalu w Arles - Rencontres Internationales de la Photographie, a także podczas Miesiąca Fotografii w Krakowie i Fotofestiwalu w Łodzi. Stępiński wykłada techniki fotograficzne w ATEC na południu Francji.

W 2008 roku ukazała się książka zatytułowana 'Loop' - z wyborem najważniejszych prac artysty.

Stępinski współpracuje z Galerią Leto w Warszawie i Saffir Galerie Nomade w Marsylii.

Przedmioty realizowane na kierunku Grafika: Plener artystyczny (Fotografia i Film cyfrowy)

Galeria

Poprawiony ( piątek, 08 marca 2013 18:56 )  

Studia II stopnia

Translate

Polish English French German Russian

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości