Strona główna Kadra dr Andrzej Świetlik

dr Andrzej Świetlik

Andrzej Swietlik

Andrzej Świetlik, urodził się 1951 r. w Złotowie. Studia artystyczne odbył w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się fotografią artystyczną i reklamową, specjalizuje się w fotografii portretowej. Jest współtwórcą grupy artystycznej Łódź Kaliska (1979), członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Swoje prace pokazywał na wielu wystawach indywidualnych: „Portrety świetliste” (1993), „Ciszej nieco” (1995), „Jak dzieci” (1997), „Bajki” (2000), „Błękitny Świetlik” (2013). Uczestniczył też w ponad 350 wystawach grupy Łódź Kaliska. Jego dzieła znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Poznaniu, Wrocławiu i Kielcach, Muzeum Sztuki w Łodzi, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, Muzeum Śląskiego w Katowicach, Zachęty w Szczecinie, Olsztynie i Łodzi oraz kolekcjach prywatnych. Od roku akademickiego 2013/14 prowadzi zajęcia z fotografii cyfrowej w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania na kierunku Grafika.

Przedmioty realizowane na kierunku Grafika: Fotografia

Poprawiony ( czwartek, 25 czerwca 2015 21:32 )