Strona główna Kadra prof. Mieczysław Wasilewski

prof. Mieczysław Wasilewski

Mieczyslaw-Wasilewski

Urodził się w 1942 r. Uprawia grafikę projektową w dziedzinie plakatu, książki, reklamy oraz ilustrację.

Studia 1960-66 w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplom w pracowni plakatu prof. Henryka Tomaszewskiego. Od roku 1971 pracuje w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie jako profesor. Prowadzi też pracownię grafiki i plakatu w Europejskiej Akademii Sztuki w Warszawie. W latach 1981-82 wykładał na Uniwersytecie w Damaszku, w roku 1989 w Wyższej Szkole Sztuk Stosowanych w Offenbach oraz w latach 1991-92 w Instytucie Sztuki Użytkowej w Rovaniemi i w Helsinkach w Finlandii. Był też wykładowcą na uczelniach artystycznych w Arnheim, Groningen, Haga (Holandia), Guadalajara (Meksyk), Santiago, La Serena (Chile), Montreal (Kanada). Jest laureatem licznych nagród i wyróżnień w dziedzinie plakatu m.in. Złotego Medalu (1976) i Srebrnego Medalu (1994) na Międzynarodowym Biennale Plakatu w Warszawie. Jego prace znajdują się m.in. w kolekcjach Muzeum Plakatu w Wilanowie, Muzeum Narodowego w Poznaniu, Musée de l'Affiche w Paryżu, Toyama Poster Museum w Tokio oraz w wielu galeriach prywatnych w Polsce i za granicą. Członek AGI (Alliance Graphique International).

Przedmioty realizowane na kierunku Grafika: Projektowanie graficzne

Poprawiony ( piątek, 08 marca 2013 19:21 )