Strona główna Kadra prof. Rafał Strent

prof. Rafał Strent

Rafal-Strent

Urodzony w 1943 roku w Łucku na Wołyniu. Studia na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Aleksandra Kobzdeja.

Aneks z grafiki warsztatowej u prof. Haliny Chrostowskiej. Dyplom w 1972 roku. Od tej pory pracuje jako wykładowca macierzystej uczelni. Obecnie - profesor zwyczajny na Wydziale Grafiki, a w latach 1990-96 - dziekan. Uprawia malarstwo, grafikę i rysunek.
Niektóre (ważniejsze) wystawy w ostatnich latach: Indywidualne: 1995 - Galeria TPSP Pałacyk - Warszawa (rysunek) Galeria UNIWERSYTECKA - Cieszyn (rysunek i grafika) MAŁA GALERIA GRAFIKI - Lublin (grafika) 1996 - Galeria ZAMKOWA - Lublin (rysunek) Biuro Wystaw Artystycznych - Zamość (malarstwo i rysunek) Muzeum Akademii Sztuk Pięknych - Wrocław (rysunek) Biuro Wystaw Artystycznych - Zamość (grafika) Państwowa Galeria Sztuki - Płock (malarstwo, grafika, rysunek) 1997 - INSTYTUT POLSKI - Sofia/Bułgaria (malarstwo, grafika, rysunek) Galeria Szt. Współczesnej Muzeum Okręgowego - Łomża (malarstwo, rysunek) TRYBUNAŁ KORONNY - Lublin (rysunek) GALERIA SZTUKI - Burgas/Bułgaria (grafika, rysunek) 1998 - GALERIA C - Ciechanów (grafika) Biuro Wystaw Artystycznych - Sieradz (malarstwo, rysunek, grafika) INSTYTUT POLSKI - Bratysłwa/Słowacja (rysunek, grafika) GALERIA OSTROŁĘKA (grafika) GALERIA ZAPIECEK - Warszawa (malarstwo, rysunek, grafika) BWA OLSZTYN (rysunek, grafika) Wystawy zbiorowe: 1979 - Międzynarodowe Grand Prix Sztuki Współczesnej - Monte Carlo (grafika) 1980 - Międzynarodowe Biennale Grafiki - Kraków 1981 - Kolekcja miesięcznika Radar - Bonn (grafika) 1985 - Kolor w Grafice - Toruń (rownież w latach 1988, 1991) Nagrody i wyróżnienia w ostatnich latach: 1979 - Międzynarodowe Grand Prix Sztuki Współcczesnej - Monte Carlo (wyróżnienie) 1980 - Najlepsza Grafika Roku - Warszawa (II nagroda) 1983 - Międzynarodowy Konkurs Na Plakat - Landau/RFN (wyróżnienie)

Przedmioty realizowane na kierunku Grafika: Grafika warsztatowa, Rysunek

Poprawiony ( piątek, 08 marca 2013 19:12 )