Strona główna Kadra dr Anna Kłos

dr Anna Kłos

Anna-Klos

Anna Kłos, urodziła się w Warszawie, studiowała w Europejskiej Akademii Sztuk na Wydziale Grafiki. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała 1999 r. w pracowni plakatu prof. Juliana Pałki i prof. Mieczysława Wasilewskiego.

W tym samym roku rozpoczęła pracę dydaktyczną w macierzystej uczelni. W 2007 r. obroniła pracę doktorską pt. „Kolaż dadaistyczny jako inspiracja mojej twórczości” na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Zajmuje się projektowaniem plakatów, znaków graficznych, stron internetowych oraz książek. Przez wiele lat współpracowała z koncernem wydawniczym Bertelsmann Media, dla którego wykonała kilkanaście projektów serii wydawniczych oraz kilkaset projektów okładek książek i layoutów, głównie do wysokonakładowych tytułów z zakresu beletrystyki, literatury faktu, historii. Brała udział w wielu konkursach i wystawach zbiorowych, w 1999 otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie na plakat dla firmy Idea, w 2000 uczestniczyła w Międzynarodowym Biennale Plakatu, a w 2005 w 46. edycji konkursu Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek na Najpiękniejszą Książkę Roku jej projekty zostały wyróżnione i nominowane do nagrody.

Począwszy od 2008 r. prowadzi zajęcia z projektowania graficznego w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie. Od 2010 r. pełni funkcję pełnomocnika dziekana ds. kierunku Grafika, jest również członkiem Senatu uczelni oraz Rady Wydziału na kadencję 2013–2017. W 2012 otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej.

Autorka bloga o sztuce i designie: retroavangarda.com

Przedmioty realizowane na kierunku Grafika: Projektowanie graficzne, Historia projektowania graficznego

Poprawiony ( wtorek, 26 kwietnia 2016 21:29 )