Strona główna Kadra dr Mateusz Dąbrowski

dr Mateusz Dąbrowski

Mateusz-Dabrowski

Zajmuje się grafiką artystyczną, malarstwem i formą przestrzenną . Dyplom obronił w 2005r., na Wydz. Grafiki, na ASP w Warszawie. Jest adiunktem i pracuje w Pracowni nr 6, w Katedrze Grafiki Artystycznej na ASP w Warszawie. W 2010 zamknąłem doktorat na macierzystej uczelni. Od 3 lat prowadzę zajęcia z rysunku i malarstwa w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania (WIT)
Był nagradzany i wyróżniany m.in. Grand Prix Młodej Grafiki Polskiej, na Międzynarodowym Triennale Grafiki w Krakowie, w 2009 roku., wyróżnienie na Międzynarodowe Biennale Grafiki na Tajwanie w 2010r., Honorowe Wyróżnienie Jury na III Międzynarodowym Biennale Grafiki Cyfrowej w Gdyni 2012., Nagrodę za pracę doktorską od Prezesa Rady Ministrów w 2011 r. Został zgłoszony do Paszportu Polityki (2010) i został laureatem „Małego Berła” - nagroda Fundacji Kultury Polskiej w 2010 roku. Otrzymał 1 Nagrodę ufundowaną przez firmę Siemens i stypendium w konkursie im. Daniela Chodowieckiego w Sopocie w 2006.
Uczestniczyłem w XXIX, XXX i XXXI plenerze organizowanym przez Bożenę Kowalską dla artystów posługujących się językiem geometrii.
Byłem uczestnikiem Sympozjum Młodych Artystów w Gutersloh w Niemczech w 2008.
Miałem 18 wystaw indywidualnych i brałem udział w ponad siedemdziesięciu wystawach zbiorowych, m.in. w: Chinach, na Tajwanie, Szwecji, Norwegii, Niemczech, Austrii, Francji, USA i Rosji.

Przedmioty realizowane na kierunku Grafika: Malarstwo, Rysunek

Poprawiony ( poniedziałek, 12 maja 2014 10:32 )