Strona główna Kadra mgr Jan Młynarczyk

mgr Jan Młynarczyk

Jan-MlynarczykStudia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 1976–1982.

Dyplom z wyróżnieniem w 1982 roku w zakresie projektowania graficznego w pracowni plakatu prof. Henryka Tomaszewskiego. W tym samym czasie aneks do dyplomu w pracowni malarstwa prof. Teresy Pągowskiej.
Od 1982 roku pracuje jako grafik i malarz. Od 2000 roku w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania. Prowadzi zajęcia z grafiki trójwymiarowej, w zakresie wizualizacji i projektowania przestrzennego 3D , animacji 3D. Wspólnie ze studentami kierunku Grafika działa w zakresie przedmiotu Wiedza o działaniach i strukturach wizualnych. .Kompetencje: Wszelkiego rodzaju formy przekazu wizualnego: plakat, ilustracja, malarstwo, video, film.
W szczególności znajomość zagadnień współczesnego projektowania wykorzystującego technologie cyfrowe, znajomość zagadnień postprodukcji video i na potrzeby filmu ( montaż, compositing ), zarówno w obszarze zastosowań komercyjnych – reklama, jak i artystycznych.
W zakresie własnej działalności artystycznej uprawia malarstwo, zajmuje się wykorzystaniem programów 3D w realizacji projektów rzeźby mechanicznej oraz instalacji wykorzystujących technologie cyfrowe.

Przedmioty realizowane na kierunku Grafika: Concept Art, Wiedza o działaniach i strukturach wizualnych

Poprawiony ( środa, 16 października 2013 08:57 )