Strona główna Kadra prof. Adam Styka

prof. Adam Styka

Adam-Styka

Urodzony w 1940 roku w Mielnicy. Studia w PWSSP w Łodzi, w pracowni prof. Mariana Jaeschke. Dyplom z wyróżnieniem w 1965 roku.

Profesor w ASP w Warszawie i Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Od 2010 r. prowadzi pracownię malarstwa w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania na kierunku Grafika. Twórczość w zakresie malarstwa, rysunku i grafiki warsztatowej. Uczestnik wielu wystaw, biennale krajowych, międzynarodowych i zagranicznych. Autor 35 wystaw indywidualnych. Udział w ponad 200 wystawach zbiorowych (Polska, Austria, Argentyna, Belgia, Francja, Irak, Niemcy, Meksyk, Rosja, USA, Wielka Brytania, Węgry, Włochy). Nagrody: 1968 - Stypendium Twórcze Ministra Kultury i Sztuki, 1977 - Nagroda Indywidualna Ministra Kultury i Sztuki, 1984 - Stypendium Twórcze Ministra Kultury i Sztuki, 1985 - Premio Internationale - "Apollo Musagete", Talla (Włochy), 1986 - Stypendium Twórcze Ministra Kultury i Sztuki, 1989 - Wyróżnienie - XXI Międzynarodowy Festiwal Malarstwa Cagnes Sur Mer (Francja), 1989 - Stypendium Twórcze Ministra Kultury i Sztuki. 2002 - Nagroda Indywidualna Ministra Kultury i Sztuki, 2004 - Roczne Stypendium Twórcze The Socjety for Arts of Chicago. 2012 - Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Prace w zbiorach: Muzea Narodowe - Kraków, Szczecin, Warszawa, Wrocław, Przemyśl; Muzea Okręgowe - Chełm, Koszalin; Muzeum Lubelskie; Muzeum Architektury we Wrocławiu; Muzeum ASP w Warszawie; Muzeum ASP we Wrocławiu; Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży; Muzeum Miasta Talla (Włochy); Muzeum Voor Constructieve Mondriaan Huis w Amersfoort (Holandia); CBWA Zachęta; Centrum Sztuki Studio w Warszawie; Biura Wystaw Artystycznych - Jelenia Góra, Lublin, Rzeszów, Sandomierz, Szczecin, Warszawa; Galeria Sztuki Współczesnej w Ostromecku i Garwolinie oraz w kolekcjach prywatnych kraju i za granicą.

Przedmioty realizowane na kierunku Grafika: Malarstwo

Poprawiony ( wtorek, 19 listopada 2013 20:21 )