Strona główna Kadra dr Leszek Robaszkiewicz

dr Leszek Robaszkiewicz

Leszek-Robaszkiewicz

Urodził się w 1953 roku w Krakowie. Studiował w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki. Dyplom otrzymał 1980 roku w pracowni Macieja Urbańca.

Tytuł doktorski uzyskał na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Wykłada w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych na Wydziale Sztuki Nowych Mediów oraz w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Zajmuje się projektowaniem graficznym w szerokim zakresie: plakat, grafika wydawnicza i reklamowa, typografia, znaki firmowe, logotypy. Uprawia również rysunek i grafikę artystyczną. W swoich pracach intryguje niebanalnymi skojarzeniami intelektualnymi i zaskakuje oryginalnymi rozwiązaniami plastycznymi. Posługuje się głęboką metaforą myślową używając prostych środków wyrazu. Jego twórczość cechuje indywidualny styl i podejście do tematu.

Pracował na stanowisku dyrektora artystycznego w kilku agencjach reklamowych i firmach (m.in.: CODES Tożsamość i Wizerunek, INTERDESIGN, POLIMEX-CEKOP, KNOW HOW advertising, ASC Design Group, KAW).
W swoim dorobku ma wiele wystaw indywidualnych oraz udział w licznych wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą. (m.in.: INSTYTUT POLSKI w Sofii - grafika, 2010, ZAMEK KSIĄŻĄT POMORSKICH w Słupsku - grafika, 2010, BUŁGARSKI INSTYTUT KULTURALNY w Warszawie - grafika, 2009, Galeria ZPAP w Warszawie - rysunek, 2009, BWA Zamość - grafika, 2008, Galeria PJWSTK w Warszawie - grafika, 2008, MUZEUM NADWIŚLAŃSKIE w Kazimierzu Dolnym - grafika, 2007, MUZEUM TEATRALNE, TEATR WIELKI, OPERA NARODOWA - Kolekcja EAS - grafika, 2004, Galeria D’ARTE MODERNA LE „CIMINIERE” (Włochy) - MOSTRA COLLETTIVA DI ARTE CON TENPORANEA POLACCA - grafika, 2003, Galeria LUFCIK ZPAP w Warszawie - grafika, 2002, Galeria CLERMONT-FERRAND (Francja) L’ART POLONAIS CONTEMPORAIN - grafika, 2002). Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków i Stowarzyszenia Polskich Artystów Grafików Projektantów.

Przedmioty realizowane na kierunku Grafika: Typografia komputerowa

Poprawiony ( piątek, 08 marca 2013 19:11 )