Strona główna Kadra dr Anna Korzyńska

dr Anna Korzyńska

Anna-KorzynskaPierwsze 19 lat w cieniu Jasnej Góry, jeszcze w poprzednim stuleciu. W częstochowskim liceum moją ulubioną pracownią była ciemnia, a fotograficzna dokumentacja szczenięcych lat zawdzięcza niezłą jakość profesorowi Orkiszowi.

Dyplom magisterski UJ z informatyki wręczano mi w cieniu królewskiego Wawelu, a doktorski – stołecznego Pałacu Kultury i Nauki.
Zawodowo rozpoznaję i analizuję obrazy mikroskopowe komórek zdrowych, macierzystych i nowotworowych. Na własnej skórze odczuwałam zapaść komunikacyjną w Warszawie, kiedy własnym autem z żywymi neutrofilami dzieci z zespołem Chediaka – Higashiego przebijałam się przez Wisłę z Centrum Zdrowia Dziecka do mojego Instytutu Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. Macieja Nałęcza PAN.
We WSISIZ-ie od 1999 roku. Studentów uczę przetwarzania obrazów i fotografii. Przekonuję, że twórczy i poszukujący człowiek z cyfrową lustrzanką w ręku żyje pełniej i „nie zasypia w sobie”.
Moje profesjonalne zainteresowanie przetwarzaniem obrazów mikroskopowych podziela wielu naukowców na całym świecie, co pozwala mi łączyć pasje zawodowe z pozazawodowymi. Aparat fotograficzny jest ze mną w pracy, jest ze mną w podróżach od Brazylii do Chin, od Portugalii i Hiszpanii do Turcji, od francuskiej Prowansji do włoskiej Toskanii, od Walii i Szkocji do Cambridge w Anglii i USA.

Przedmioty realizowane na kierunku Grafika: Fotografia cyfrowa i skanowanie

Poprawiony ( piątek, 08 marca 2013 19:10 )