Strona główna Kadra dr Piotr Krochmalski

dr Piotr Krochmalski

Piotr-KrochmalskiUrodziłem się w drugiej połowie ubiegłego wieku. W latach 1975-1980 studiowałem na Wydziale Grafiki w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie zrobiłem dyplom w pracowni plakatu prof. Macieja Urbańca.

Od 17 lat jestem wykładowcą przedmiotu „Sztuka reklamy”, prowadzonego według mojego autorskiego programu, na wydziałach grafiki w Europejskiej Akademii Sztuk, na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych. Z tego powodu musiałem w roku 1997 zrobić doktorat w tej dziedzinie na warszawskiej ASP. W ogóle z reklamą jestem związany od roku 1991.
Od czasu studiów zajmuję się także rysunkiem - ok. 70 wystaw indywidualnych i zbiorowych, choć polowanie na wystawy nie jest moją domeną. Tworzę rysunki wyłącznie wielkoformatowe (ok. 3 x 4m), na papierze pakowym, przy użyciu gwaszy, tempery, pasteli, kredek, ołówków. W latach 1981-83 zajmowałem się projektowaniem nadwozi samochodowych w pracowni prof. Cezarego Nawrota, utworzonej przy Wydziale Wzornictwa Przemysłowego na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.
Stworzyłem scenografię, projekty lalek i graficzną oprawę promocyjną do ośmiu spektakli teatrów lalkowych (dla dorosłych).
Zajmuję się również witrażem, ilustracją i ilustracją prasową.
Uwielbiam dinozaury, rekiny, krokodyle i psy. Jestem leworęczny i palę papierosy.
To chyba wszystko.

Przedmioty realizowane na kierunku Grafika: Sztuka reklamy

Poprawiony ( piątek, 08 marca 2013 19:09 )