Strona główna Kadra dr hab. Łukasz Rudnicki

dr hab. Łukasz Rudnicki

Lukasz-Rudnicki

Łukasz Rudnicki, malarz, rysownik. Urodził się w 1973 r. w Warszawie, studia artystyczne rozpoczął w 1993 w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowniach malarstwa prof. Wiesława Kruczkowskiego i rysunku prof. Marka Sapetty. W 1998 r. uzyskał dyplom z wyróżnieniem za cykl obrazów i rysunków powstałych pod kierunkiem prof. Zbigniewa Gostomskiego oraz aneks z grafiki warsztatowej przygotowany w pracowni prof. Rafała Strenta. Od 1996 r. jest asystentem w pracowni rysunku prof. Ryszarda Sekuły w macierzystej uczelni. W 1997 r. został stypendystą Ministra Kultury i Sztuki. W 2007 r. uzyskał tytuł doktora sztuk plastycznych, a w 2008 objął stanowisko adiunkta. W 2013 r. habilitował się.

Swoją twórczość prezentował na 20 wystawach indywidualnych oraz wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą, m.in.: 2013 – „Na linii horyzontu II”, Galeria Aula w Warszawie; 2011 – „Na linii horyzontu”, Galeria Wystawa w Warszawie; 2011 – „Rudy Ślusarz – i znowu po dziesięciu latach”, wraz z Markiem Ejsmondem- -Ślusarczykiem, Galeria Wystawa w Warszawie; 2010 – „Śmierć kwitnącej wiśni”, Galeria Apteka Sztuki w Warszawie; 2010 – „U-BOOT”, Galeria „Pod Podłogą” w Lublinie; 2010 – „Komunikacja przestrzenna cz. 3” – „Vanishing Point”, wraz z Arkadiuszem Karapudą i Igorem Przybylskim, Galeria XX1 w Warszawie. W 1998 r. otrzymał nagrodę NSZZ „Solidarność” za najlepszą pracę dyplomową na Wydziale Malarstwa, a w 2008 specjalną nagrodę rektora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 2010 prowadzi zajęcia z malarstwa i rysunku w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania na kierunku Grafika.

Przedmioty realizowane na kierunku Grafika: Malarstwo, Rysunek

Poprawiony ( piątek, 18 października 2013 17:06 )