Strona główna Kadra mgr Eulalia Domanowska

mgr Eulalia Domanowska

Eulalia-Domanowska

Urodzona w 1960 roku. Studia: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytet Warszawski (historii sztuki), Uniwersytet w Umeå (Szwecja).

Historyk sztuki, niezależny krytyk sztuki, niezależny kurator wystaw i nauczyciel historii sztuki; specjalizuje się w sztuce w przestrzeni publicznej. Pracowała m.in. w: Zachęcie - Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie, Centrum Sztuki Współczesnej - Zamek Ujazdowski, Centrum Animacji Kultury w Warszawie. Współpracuje z czasopismami: "Exit", "Arteon", "Format", "Oro", "Art & Bussines", "Mare Articum", "Magazyn A4", "Salon i Sypialnia". Kuratorka ponad 60 wystaw w Polsce i za granicą (Szwecja, Finlandia, Rosja, Litwa, Francja, Włochy, Białoruś, Szkocja, Niemczech), m.in.: Iluminacje wystawa zbiorowa Salon Akademii, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie; Piękne kłamstwa Festiwal Performance Norwegia-Polska, ogrody Biblioteki Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego i Galeria XX1, Warszawa;  Platform wystawa fińska, Galeria XX1, Warszawa; Komunikacja wystawa polska, Galeria Platform, Vaasa, (Finlandia);  ArtSwap'07 Bergen Kunsthall (Norwegia);  Przyjemności ze Szwecji Galeria Arsenał w Poznaniu oraz Galeria BWA w Bydgoszczy; Faunomania Centrum Kultury Röda Sten w Goteborgu (Szwecja) oraz Galerii Borej, Sankt Petersburg (Rosja);  wystawa czterech polskich artystów, The Park Gallery, Sterling (Wielka Brytania); To Russia with love wystawa dziesięciu szwedzkich artystek w Sankt Petersburgu Centrum Sztuki Puszkinskaja 10 (Rosja); Nowa sztuka Białorusi Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Warszawa; wystawa Marii Langenstroth z Niemiec, Galeria Piastów 75, Szczecin; Z warszawskiej akademii Galeria Akademija, Wilno (Litwa), współpraca przy projekcie Fragile TAT Centre, Heine (Niemcy); Marsylia – Wilno – Warszawa Galeria Aula, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie; Intryga – Prowokacja Narodowe Muzeum Sztuki im M.K. Ciurlionisa, Kanas (Litwa).

Przedmioty realizowane na kierunku Grafika: Historia sztuki

Poprawiony ( piątek, 08 marca 2013 19:06 )