Strona główna Specjalności

Specjalności

Drukuj PDF

Studia I stopnia

Studia stacjonarne (dzienne) Studia niestacjonarne (zaoczne)

Uzyskiwany tytuł: licencjat

Czas trwania: 6 semestrów

Uzyskiwany tytuł: licencjat

Czas trwania: 6 semestrów

 

Studia I stopnia – licencjackie na kierunku Grafika, w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie prowadzone są od roku akademickiego 2009/2010 i funkcjonują obecnie w formie studiów stacjonarnych i niestacjonarnych.

W ostatnich latach obserwuje się rosnące zapotrzebowanie na kreatywnych grafików sprawnie posługujących się wyspecjalizowanym oprogramowaniem komputerowym. Wychodząc naprzeciw tym wyzwaniom naszym celem jest kształcenie studenta, który połączy wrażliwość artystyczną z najnowszymi technologiami informatycznymi.

Prowadzone w WSISiZ studia I stopnia na kierunku grafika kształcą i rozwijają samodzielność myślenia twórczego, kształtują postawy kreatywne wobec sztuki, zapewniają rzetelną i wszechstronną znajomość problematyki sztuk graficznych z jej specyfiką warsztatową i technologiczną. Zakres tematyczny przedmiotów dostosowany jest do rozwoju technologii oraz zmieniających się tendencji w grafice komputerowej. Program studiów dostosowany jest również do wymagań rynku pracy.

Wagę i rolę technologii multimedialnych w realizacji studiów określa fakt usytuowania Kierunku Grafika na Wydziale Informatyki Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania – miejscu dysponującym dużą bazą stale modernizowanych pracowni komputerowych.

Program studiów I stopnia.
Realizowany w WSISiZ program studiów I stopnia na kierunku grafika w ramach specjalności technologie multimedialne został tak pomyślany, aby studenci nabywali zarazem dwie kategorie umiejętności:

Pierwsza kategoria związana z kierunkiem studiów to poznanie i opanowanie tradycyjnych form grafiki takich jak: rysunek, malarstwo, kształcenie zmysłu plastycznego, plastycznej wyobraźni, kreatywnego myślenia.

Druga kategoria to poznanie i opanowanie technik związanych z multimediami. Absolwent studiów I stopnia będzie gruntownie przygotowany zarówno pod względem technicznym jak i artystycznym do tworzenia projektów dwu- lub trójwymiarowych, wirtualnego świata na ekranie komputera w programach 2D i 3D.

Poprawiony ( piątek, 10 sierpnia 2012 13:09 )  

Studia II stopnia

Translate

Polish English French German Russian

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 60 gości